Chołpina 1 zdjęcie Chołpina 2 zdjęcie Chołpina 3 zdjęcie Chołpina 4 zdjęcie Chołpina 5 zdjęcie Chołpina 6 zdjęcie
Rekolekcje 2016

07.03.2016

"Rekolekcje z D(d)żemem" - 04.03 - 06.03.2016

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne przeżywaliśmy w Krynicy - Zdroju w domu zakonnym Sióstr Pasterek.
Naszą wspólnotę zawiązaliśmy przy pysznej kolacji, degustujac różnorakie dżemy i miody, wszak to były "rekolekcje z dżemem". Piątkowy wieczór minął nam na rozmyślaniu o naszych domach i rodzinach - domach tych rzeczywistych, ale też domach naszego serca. 
"Miałem kiedyś wielki dom" - dom serca - to myśl przewodnia drogi krzyżowej, którą to zakończyliśmy pierwszy dzień naszego krynickiego, wielkopostnego spotkania. 
W sobotni poranek zaraz po wspólnych modlitwach i śniadaniu naszą uwagę przez kilka chwil skierowaliśmy na temat wolności i wynikających z niej wyborów. Następnie nadszedł czas na dyskusję o Dżemowym Człowieku XXI wieku, która zakończyła się przy pysznej grochóweczce i naleśnikach (oczywiście z dżemem). "Żyj z całych sił ... a ... Bóg niech trzyma Cię za rękę" - to kolejny temat przewodni towarzyszący nam podczas pokutnego nabożeństwa i adoracji Najświętszego Sakramentu. Ten owocny dzień zakończyliśmy Mszą św., po której rozkoszowaliśmy się smacznymi dżemami i miodami zagryzając chlebem upieczonym przez Siostry Pasterki.
W niedzielę po porannej modlitwie i śniadaniu poruszaliśmy temat wartości człowieka i tego, że "pełne kieszenie" o niej nie świadczą. Uroczysta niedzielna eucharystia, w której uczestniczyły także Siostry Zakonne zakończyła "dżemowe rozważania", które nasz rekolekcjonista Ks. Krzysztof Czech oparł na tekstach Ryszarda Riedela, wokalisty i lidera zespołu "Dżem".
Po już zupełnie nie dżemowym obiedzie udaliśmy się jeszcze do Tylicza na wycieczkę po Dróżkach Różańcowych.